TROIKA Apartments

Výborná lokalita Vám umožňuje vybrať sa ktorýmkoľvek smerom a spoznávať krásy Liptova, prípadne sa napojiť na diaľnicu byť v rýchlom spojení so zvyškom Slovenska a sveta.

  • Maximálna kapacita:  4 osoby (2x pevné lôžko + 2x prístelka)
  • Rozloha : 40m2
  • Minimálna kapacita: 1 osoba
  • Počet spální: 1 spálňa
  • Kuchyňa + obývacia izba
  • Minimálna dĺžka pobytu: 1 noc
  • Počet kúpeľní: 1 kúpelňa
  • Počet WC: 1 toaleta
  • Terasa 12m2
  • Nezávislé skupiny hostí: v objekte je možné ubytovať iba jednu samostatnú skupinu
  • Objekt je v prevádzke: Celoročne
  • Nástup na pobyt: od 15:00
  • Odchod z pobytu: do 10:00
  • Možnosti parkovania: 1 parkovacie miesto – Pri objekte
  • Býva majiteľ v objekte? NIE, majiteľ (správca) sa počas pobytu nezdržiava / nebýva v objekte /
  • Pobyt s domácim zvieraťom: NIE JE POVOLENÝ
  • Je ubytovanie oplotené? NIE, objekt nie je oplotený
  • Je ubytovanie bezbariérové? NIE, objekt nie je bezbariérový
  • Fajčenie v objekte povolené? Fajčenie v interiéri NIE JE povolené
  • Mobilný signál: Telekom, Orange, O2, 4ka
  • Wi-Fi  bezplatný vysokorýchlostný internet

Cena za apartmán je 69 € noc vrátane DPH

Pre aktívne žijúcich sú v meste a jeho okolí rozmanité možnosti cykloturistiky. Je tu aj Hrádocké arborétum či okolie hradu a kaštieľa s jazierkom a sklakou, ktoré na prechádzkach ocení aj váš štvornohý miláčik. Hrádocká hora či brehy rieky Belá ponúkajú výborné možnosti pre aktívnych aj rekreačných bežcov. Neďaleko pretekajúce rieky Belá a Váh ponúkajú možnosti raftovania pre začiatočníkov, aj pokročilých. Západné aj Nízke Tatry zas množstvo túr v čistej prírode, bez množstva turistov.

V zime ocenia milovníci bežeckého lyžovania trasy na neďalekej Liptovskej Kokave, ale aj blízkosť Štrbského Plesa. Pre lyžovačku je to len 20 minút do strediska Čertovica, pol hodinu jazdy autom tak do najväčšieho lyžiarskeho strediska v Jasnej, ako aj na Štrbskom Plese.

Pre cestovanie sú to len 3 km na diaľničný privádzač, čo Vám umožní objavovať dobrodružstvá celého Liptova ako aj celého Slovenska. Pešo sa do troch minút dostanete na železničnú stanicu a autobusovú stanicu.

Pre pocit domova a spoločného času s rodinou a priateľmi sú v okolí viaceré reštaurácie a kaviarne. V susedstve je aj Dom kultúry s pestrými aktivitami, pričom v meste sa behom roka koná viacero ďalších podujatí pre bohatý kultúrny a spoločenský život.

Centrum Horného Liptova vás očarí svojím hradom s kaštieľom, romantickým arborétom a malebnou lipovou alejou. Do histórie vás zavedie Národopisné múzeum Liptova, kým adrenalín ponúka rafting na rieke Belej. Núdza nie je ani o pestré možnosti výletov, cyklistiky či relaxu v Liptovskom Hrádku a blízkom okolí.

KAM SA ÍSŤ OKÚPAŤ?

Termal raj Liptovský Ján

Autor: Achernar.sk (zdroj: sk.wikipedia.org)

Odpočinok aj zábavu pri vode vám poskytne termálne kúpalisko Termal raj, ktoré je súčasťou areálu hotela Sorea Máj v Liptovskom Jáne. Je založené na vodách termálneho prameňa Rudolf a patrí k nemu detský, plavecký, krytý, relaxačno - kľudový bazén, ako aj bazén s fontánkou, relaxačné centrum s ponukou wellness procedúr či ihrisko pre loptové hry. Nechýba ani občerstvenie, animačný program a pestré zábavné podujatia pre malých aj veľkých.

KAM SA ÍSŤ LYŽOVAŤ?

Ski Opalisko Závažná Poruba

Oblasť Liptovského Hrádku je ideálna pre praktizovanie bežeckého lyžovania a v mestskej časti Dovalovo sa nachádza lyžiarsky vlek. Z okolitých stredísk možno spomenúť napríklad Ski Opalisko Závažná Poruba, ktoré má pre vás pripravenú lanovku, štvoricu vlekov a trojicu zjazdoviek, určenú predovšetkým rodinám s deťmi a začínajúcim lyžiarom. Poteší tiež možnosť večerného lyžovania, sánkarská dráha, klzisko, ski servis, lyžiarska škola a požičovňa lyžiarskej výstroje.

KAM S DEŤMI?

Hrad v Liptovskom Hrádku

Autor: Patrik Kunec (zdroj: commons.wikimedia.org)

Významnou dominantou mesta je pôsobivý hrad pochádzajúci z počiatku 14. storočia, ktorý v minulosti obklopovala vodná priekopa, upravená neskôr na malebné jazierko. Dolný hrad bol upravený do podoby renesančného kaštieľa, z horného spravil požiar v 19. storočí zrúcaninu. V modernej dobe bol hrad podrobený rekonštrukcii, pričom časť kaštieľa sa dnes nachádza v súkromných rukách, slúži cestovnému ruchu a možno ju navštíviť v doprovode sprievodcu.

KAM SA ÍSŤ PREJSŤ?

Hrádocké arborétum

Autor: Margaretka3110 (Janka Ambrózová) (zdroj: commons.wikimedia.org)

Liptovský Hrádok je domovom najvyššie položeného arboréta v Strednej Európe, ktoré má štatút chráneného areálu a Národnej kultúrnej pamiatky. Existuje už od roku 1777 a natrafíte v ňom na vŕby, lipy, rododendrony a ďalšie stromy, kry a rastliny zastupujúce Európu, Severnú Ameriku a Áziu, vrátane viacerých ohrozených druhov.

Prechádzka po Liptovskom Hrádku

Autor: Patrik Kunec (zdroj: commons.wikimedia.org)

Nemenej príjemná je prechádzka po chránenej aleji Pod Lipami vysadenej v roku 1777 a lemovanej historickými budovami. Nedávno pribudol aj projekt Maľovaný podchod, v rámci ktorého bol podchod pod železnicou spestrený 44 maľbami, ktoré vytvorili Peter Benko a Marek Černý a ktoré zobrazujú miestne zaujímavosti. Štvorica informačných tabúľ situovaných pri Dome kultúry, hrade, na Námestí F. Wisnera a v Dovalove vás zas prevedie Trasou pamätihodností.

KAM ÍSŤ NA TURISTIKU?

Tatry

Autor: Margaretka3110 (Janka Ambrózová) (zdroj: commons.wikimedia.org)

Liptovský Hrádok je skvelým východiskom pre pešiu turistiku, nakoľko priamo z mesta vedú značené trasy do Nízkych Tatier, kde sa vám otvára Jánska a Bocianska dolina. Poľahky sa dostanete aj do Tichej a Kôprovej doliny vo Vysokých Tatrách alebo Jamníckej doliny situovanej v Západných Tatrách. Nad mestom sa týči tiež skalné bralo Skalka, na ktorom je umiestnený dvojkríž.

Cykloturistika

Autor: Patrik Kunec (zdroj: sk.wikipedia.org)

Bicykel je ideálnym spoločníkom pre spoznávanie a objavovanie kuriozít Horného Liptova, ktorého centrom je práve Liptovský Hrádok. Zamierte napríklad do Liptovského Jána, kde vás čaká areál Minislovensko, expozícia Podzemie pod vežami a prekrásna Jánska dolina so Stanišovskou jaskyňou. Nemenej lákavým cieľom je Pribylina, domov Múzea liptovskej dediny a Považskej lesnej železnice.

KAM ZA ZÁBAVOU?

Rafting na rieke Belej

Autor: rybkamaster (zdroj: commons.wikimedia.org)

Čo tak dopriať si počas vášho pobytu poriadnu dávku adrenalínu? Tú vám ponúka rafting na rieke Belej, aktivita obľúbená obzvlášť v jarnom období. Trasa dlhá 17 km sa začína v Podbanskom pri Pribyline a končí v Liptovskom Hrádku. Rafting je potrebné absolvovať s adekvátnym výstrojom a v spoločnosti skúseného inštruktora, keďže rieka Belá sa vyznačuje perejami a rozličnými prírodnými prekážkami, pri ktorých zdolávaní sa možno kochať prekrásnymi panorámami okolia.

KAM ZA HISTÓRIOU?

Národopisné múzeum Liptova

Autor: Patrik Kunec (zdroj: commons.wikimedia.org)

Národopisné múzeum Liptova alebo ak chcete Národopisné a ovčiarske múzeum v Liptovskom Hrádku funguje pod správou Liptovského múzea v Ružomberku a objavíte ho v historickej budove, v ktorej kedysi sídlil kráľovský soľný sklad a Meďný úrad. Dnes je v múzeu v prevádzke Úrad komorského prefekta likavsko – hrádockého panstva a Ovčiarske múzeum. Kým prvú expozíciu tvorí dobový nábytok, umelecké diela a predmety používané v práci lesníkov a poľovníkov; v druhej natrafíte na objekty používané tradične v rámci ovčiarstva, pastierstva a salašníctva.

Múzeum baníctva a hutníctva v Liptovskej Maši

Autor: Margaretka3110 (Janka Ambrózová) (zdroj: commons.wikimedia.org)

Liptovské múzeum v Ružomberku nesie tiež zodpovednosť za správu Múzea baníctva a hutníctva v Liptovskej Maši pri Liptovskom Hrádku. To pozostáva z historických objektov Vážnica a Klopačka, ktoré sú ukážkou baníckej a hutníckej tradície regiónu a sú chránené ako Národná kultúrna pamiatka. V Klopačke uvidíte aj banské drevoryty vychádzajúce z práce Juraja Agricolu, zatiaľčo Vážnica stráži typické banícke odevy, svietidlá, pracovné nástroje aj poučné informačné tabule.

Ďalšie pamiatky Liptovského Hrádku

Autor: Margaretka3110 (Janka Ambrózová) (zdroj: commons.wikimedia.org)

Spomedzi iných kultúrnych pamiatok mesta možno spomenúť Rímskokatolícky kostol sv. Martina v mestskej časti Dovalovo, Kostol Navštívenia Panny Márie, sídlo lesníckej školy postavené v roku 1799 či viaceré deputátne domy. Zaujímavá je aj budova železničnej stanice, ktorá bola v minulosti začiatkom Čiernovážskej úzkorozchodnej lesnej železnice.

AKÉ SÚ TAJNÉ MIESTA, O AKÝCH BEŽNÝ NÁVŠTEVNÍK NEVIE?

Mašiansky balvan

Neďaleko mesta natrafíte pri Liptovskej Porúbke na kurióznu prírodnú pamiatku zvanú Mašiansky balvan. Dosahuje výšku približne 20 m a v minulosti bol riečnym ostrovom obmývaným dnes už neexistujúcim ramenom rieky Váh.